Matematyka
AnGeLlKa023
2

Tomek zebrał 160 kg malin, z czego 1/4 zostawił dla siebie resztę sprzedał za 2,40 zł za 1kg. Ile Tomek otrzymał zł ze sprzedaży malin?

+0
(2) Odpowiedź
ladyheroine

160kg * 75% = 160 kg * 3/4 = 120  120kg - tyle sprzedał 2,40 zł * 120= 288 zł Odp. Tomek zarobił 288 zł ze sprzedaży malin.

SlipSu666

160 kg : 4 = 40 kg Zostawił dla siebie 40 kg  120kg * 2,40 zł = 288 zł  Tomek zarobił 288 zł na sprzedaży Malin

Dodaj swoją odpowiedź