Matematyka
majka998
1

1. Do sklepu przywieziono 9,6 kg dżemu morelowego w słoikach do 32 dag. każdy. Ile słoików dżemu przywieziono? 2. Mama kupiła 40 dag ciasta. Agnieszka zjadla JEDNĄ CZWARTĄ tej ilości, a Robert zjadł DWIE TRZECIE pozostałej części ciasta. Ile dekagramów ciasta zosało? 3. Byty kosztowały 240 zł. Podczas wyprzedarzy cenę obniżono o DWIE PIĄTE. Ile kosztowały buty po obniżce? Pliska pomocy!!!! Na jutro :( Dam naj temu kto odpowie pierwszy!!

+0
(2) Odpowiedź
paciorek95

1.Nie umiem :( 2.Zostało 10 dag ciastek= Agnieszka=1/4 czyli 10 dag 40-10=30 Robert=2/3 z 30 dag czyli 10 dag zostało 3.Buty po obniszcze kosztowaly 96 zl.    240:48=5  5 to 240zl czyli 2/5 to 48 razy 2 =96

karolina1711

1. 9,6kg = 960dag 960dag / 32dag = 30 Odp. Przywieziono 30 słoików dżemu. 2. 1/4 * 40dag = 10dag 40dag - 10dag = 30dag 2/3 * 30dag = 20dag 40dag - (10dag + 20dag) = 10dag Odp. Zostało 10dag ciasta. 3. 2/5 = 40/100 100/100 - 40/100 = 60/100 60/100 * 240zł = 6 * 24zł = 144zł Odp. Buty po obniżce kosztowały 144zł.

Dodaj swoją odpowiedź