Mathematics
rosamariafloresariza
7

trevon had $24 to spend on 5 pens after buying them he had $4 how much did each pen cost

+0
(1) Answers
RoryCampbell

Ok.You have 24$. You used 20$. And you have $4 left. You bought 5 pens. So $20.00/ 5=$4.00. Each pen is four dollars.

Add answer