Mathematics
Hererra843
12

Aliyah had $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost? Which equation could be used to solve the problem? 24 - 7 = 10x 24 = 7x 10 7x = 24 10 10x 7 = 24

+1
(1) Answers
julie7772

the answer would be 24 = 7x 10

Add answer